Волосся людини – це індикатор здоров’я: вони в першу чергу реагують на стреси, брак вітамінів і мікроелементів, загострення хронічних захворювань. Посічені кінчики надають зачісці неохайний вигляд, значно псують зовнішній образ. Але найголовніше – розшарування стрижня волосся може говорити про розвиток порушень всередині організму і вимагає консультації фахівців. Тому якщо волосся січеться, необхідно знайти причину проблеми, щоб впливати безпосередньо на причинні фактори, а не тільки на зовнішні прояви.

Поширені причини посічених кінчиків волосся:

 • психоемоційне напруження, постійні стреси і переживання;
 • нестача поживних речовин, особливо вітамінів групи B, які відповідають за красу волосся і шкіри, а також нормальну роботу нервової системи і багатьох внутрішніх органів;
 • тривалі дієти, коли в раціоні не вистачає вітамінів, макро- і мікроелементів;
 • гормональні порушення;
 • порушення обміну речовин;
 • часте фарбування волосся з використанням агресивних барвників;
 • вплив несприятливих зовнішніх факторів на волосся: різкі перепади температура, тривале перебування на холоді або під палючим сонцем без головного убору;
 • часте використання фена, прасування, щипців;
 • хімічна завивка волосся;
 • застосування гребінців з металевими зубами, які травмують волосся і можуть призводити до їх розшарування.

Посічені кінчики волосся – переважно жіноча проблема. Чоловіки від неї страждають рідше. До посіченя схильне волосся нижче плечей, яким може не вистачати вологи і поживних елементів. Багато жінок довгий час не звертають увагу на погіршення стану волосся, і коли посічених кінчиків стає більше, не помітити це вже неможливо – вони по-зрадницькому стирчать в різні боки і можуть зіпсувати навіть саму модну зачіску. Зволікати не можна! Але що робити, якщо січеться волосся – як відновити його здоров’я?

Перша допомога посіченому волоссю

Якщо волосся січеться і починає випадати, діяти потрібно негайно. Підхід повинен бути комплексним. Рекомендується звернутися до трихолога, щоб виключити ризик розвитку серйозних внутрішніх розладів і грибкових захворювань. Найчастіше посічене волосся виникає в результаті дії несприятливих зовнішніх чинників, через часте фарбування і проведення хімічної завивки.

Багатьом жінкам, особливо приймаючим оральні контрацептиви, не вистачає вітамінів і мінералів. Їм необхідно регулярно поповнювати запаси поживних речовин спеціальними препаратами. При придбанні засобів звертайте увагу на склад – він повинен бути збалансованим. Можна окремо вживати вітаміни групи В, зокрема – біотин. Саме він бере участь в синтезі колагену, який і надає волоссю міцність і пружність, забезпечує їх активне зростання.

Якщо у вас січеться волосся, можливо, в організмі не вистачає саме цього вітаміну. На його основі створені різні засоби, наприклад, Волвіт, який випускається в таблетках. Для відновлення структури волосся тривалість прийому повинна становити 1 місяць.

Ослаблені волосся потребує особливого догляду, який повинен включати:

 • застосування гребінців з закругленими зубами;
 • регулярні маски з вітамінами А і Е, доглядають маслами;
 • додатковий прийом полівітамінних комплексів або окремих вітамінів в таблетках;
 • дбайливе миття голови спеціальними шампунями з натуральним складом, який не містить шкідливі штучні добавки, здатні викликати свербіж і лущення шкіри.

Як відростити волосся, якщо вони січуться?

Волосся що січеться нездорове, що відбивається і на його зростанні. Росте воно повільно, як правило, через брак поживних речовин, поганого кровообігу в цибулинах і дії несприятливих чинників середовища. Щоб забезпечити активний ріст волосся, необхідно використовувати і народні рецепти, і досягнення традиційної медицини, так як відростити волосся, якщо воно січеться, буде непросто, якщо обмежуватися тільки одним обраним методом.

Чим активніше кровобіг в області волосистої частини голови, тим краще харчування волосся і тим швидше воно росте. Тому якщо волосся січеться і випадає, робіть самомасаж. Хороші результати дають маски з розмоченого хліба, багатого на вітаміни групи В. Особливу увагу звертайте на вітамін В7 (біотин), тому що саме він відповідає за ріст, красу шкіри і її придатків – нігтів і волосся.

Вступаючи в боротьбу за здоров’я волосся, не варто відразу чекати швидких результатів. Намагайтеся усунути головні причини посічення кінчиків і не забувайте курсами приймати «вітаміни краси». Волвіт містить біотин, який рекомендований при поширених проблемах з волоссям.

11 / 11 / 2016|