Як зберегти здоров'я і молодість шкіри

Шкіра, як відомо, є складним органом, основне завдання якого – це захист організму людини від негативного впливу всіляких зовнішніх факторів. Тому саме шкіра вимагає особливої уваги до себе. Вона постійно піддається агресивній атаці із зовні, хоча ми цього можемо і не відчувати.

 

Кожен з нас, звичайно ж, замислюється про шкіру з точки зору краси та естетики, але не можна забувати і про її здоров’я, тим більше, що це два практично нероздільних завдання – зберегти шкірі красу і здоров’я. Тому варто розібратися не тільки в тому, як зробити шкіру красивою, але і в тому, чому вона старіє і як цьому запобігти або, як мінімум, уповільнити цей процес.

 

Основні причини старіння шкіри

 

Велика кількість зовнішніх факторів щодня впливають на нашу шкіру. Але є деякі з них, які значно прискорюють процес старіння. До них відносять:

 

1. Ультрафіолетове випромінювання, яке стає причиною так званого фотостаріння.
Саме фотостаріння є першопричиною передчасного старіння шкіри в 80% випадків. Глибокі зморшки, сухість і провисання шкіри, поява пігментних плям і втрата еластичності – це те, що може зробити ультрафіолет, прискоривши процес старіння шкіри в цілому.

 

2. Порушення водно-сольового балансу.
Дані сучасних досліджень свідчать, що шкіра людини на 70% складається з води, тому є необхідність постійно зволожувати її. Це дозволяє зберегти водно-сольовий баланс і, як результат, нормальне функціонування клітин шкіри. При цьому потрібно розуміти, що не тільки рясне пиття зможе компенсувати нестачу вологи. Варто також використовувати спеціальні зволожуючі засоби, які підбираються за індивідуальним принципом. Зневоднення шкіри призводить до появи борозенок і зморшок, шкіра лущитися і з’являється відчуття її стягування.

 

3. Стрес – сучасний “ворог” людства, який негативно відбивається на загальному стані організму.
Всі можливі розлади нервової системи призводять до того, що шкіра втрачає природний колір (стає темно-сірим), під очима з’являються темні яскраво-виражені кола, зморшок стає більше і вони проявляються все сильніше. Дрібні ранки на шкірі гояться довше звичайного, якщо організм знаходиться в стресі.

 

4. Велика кількість токсинів.
Особливість токсинів полягає в тому, що їх накопичення відбувається поступово. Вони можуть бути в ліках, неякісних продуктах харчування, в хлорованій воді, тощо Коли в організмі накопичується велика кількість токсинів, шкіра поступово перестає виконувати свою основну функцію – захисну. Вона втрачає еластичність і пружність.

 

5. Куріння і вживання алкоголю.
Під впливом поганих звичок (зокрема куріння і вживання алкоголю) тургор шкіри знижується. Причина криється в тому, що судини стають ламкими і, як результат, відбуватися порушення в живленні шкіри і насиченні її киснем. Шкірний покрив стає в’ялим і обвислим, переважає сірий відтінок і можуть з’явиться набряки з почервоніннями.

 

6. Неправильне харчування.
Від якості та кількості їжі залежить не тільки здоров’я шкіри, але і здоров’я організму в цілому. Нестача або надлишок вітамінів і мікроелементів також прискорюють процес старіння шкіри і впливають на її зовнішній вигляд.

 

7. Зайва вага, а точніше підтримання її в нормі.
Зміна ваги загрожує тим, що шкіра буде розтягуватися і стягуватися, що призведе до втрати її еластичності і пружності. При наборі зайвої ваги на шкірі з’являються розтяжки – це свого роду розриви шкіри, які також негативно позначаються на її захисних функціях і, звичайно ж, на зовнішньому вигляді.

 

Ми окреслили сім основних причин старіння шкіри, але не можна також не згадати про такі чинники, як забруднення зовнішнього середовища, гормональні та вікові зміни, а також алергени та інші подразнюючі шкіру речовини, які також негативно впливають на стан шкіри, але менш піддаються контролю.

 

Зупиняємо старіння шкіри – прості правила!

 

Краса і здоров’я шкіри можуть стати супутницями на довгі роки, якщо дотримуватися нескладних правил. Більшість з них, до речі, допоможуть не тільки зробити шкіру красивою, але й оздоровити організм.

 

1. Уникайте надмірного потовиділення. Це дозволить уникнути порушення водно-сольового балансу і запобігти появі сухості шкіри і зморшок. Щоб не пітніти надмірно, правильно підбирайте одяг, у тому числі для занять спортом.

 

2. Мінімізуйте час перебування на сонці, а також використовуйте спеціальні захисні засоби від УФ-променів. Звичайно, шанувальницям гарної засмаги доведеться вибрати – мода чи краса і здоров’я шкіри. Але, я думаю, що здорова шкіра важливіше.

 

3. Вивчайте складу косметичних засобів. Парабени і пропіленгліколь здатні прискорювати процес старіння. Якщо побачите у складі ці речовини, краще відмовитися від даних косметичних засобів. Краще віддавати перевагу натуральним косметичним засобам, які виробляються на основі природних компонентів.

 

4. Своєчасне використання противікових кремів і засобів від зморшок. Не варто використовувати ці засоби раніше рекомендованого терміну. Це тільки прискорить процесстаріння шкіри. Косметика повинна бути підібрана відповідно до віку.

 

5. Підтримуйте свою вагу в нормі. Не допускайте різких стрибків у вазі, намагайтеся підтримувати його в нормі. Варто відзначити, що для кожної людини є своя нормальна вага, при якій організм здоровий і нормально функціонує. Дотримуйтеся цієї ваги і не варто виснажувати себе дієтами або ж навпаки, намагатися набрати вагу, тому що так “потрібно”.

 

6. Спокій, тільки спокій! – Уникайте стресів. У будь-якій ситуації потрібно намагатися мислити позитивно і не допускати проявів злості і гніву. Це тільки негативно позначиться на здоров’ї організму, і жодним чином не вплине на ситуацію.

 

7. Відмовтеся від шкідливих звичок. Здоровий спосіб життя не тільки продовжить життя, молодість і красу, але і дозволить Вам приєднається до числа людей, які слідують модним тенденціям. Сучасна людина знає і розуміє, що ЗСЖ – це модно і престижно, але далеко не всім під силу кинути палити і відмовитися від алкоголю, а також додати в своє життя спорт. Щоб зберегти свою красу і молодість шкіри, просто необхідно кинути палити, а вживання алкоголю звести до мінімуму.

 

8. Правильне харчування. Відмовтеся від вживання неякісної їжі і легкозасвоюваних вуглеводів. Забезпечте свій організм своєчасним і збалансованим харчуванням. Обов’язково пийте вітаміни для шкіри.

 

Що допоможе продовжити молодість шкіри?

 

1. Еллаговая кислота допомагає боротися зі зморшками, а також запобігає негативному впливу сонячних променів. У концентрованому вигляді вона міститься в ягодах.

 

2. Коензим Q10 – потужний антиоксидант, який оберігає від появи зморшок, а також сприяє утворенню нових клітин шкіри. Наш організм сам виробляє Коензим Q10, але після 30-ти років його необхідно додатково приймати.

 

3. Вітамін Е виступає помічником в регенерації шкіри, як поживна речовина, компонент ряду структур шкіри, а також в якості антиоксиданту. Його рекомендують приймати всередину і зовнішньо.

 

4. Вітамін С дозволяє шкірі виробляти сполучну тканину – колаген, який є основою шкіри.

 

5. Омега-3 запобігає провисанню шкіри і появі зморшок. Лляна олія і риб’ячий жир допоможуть зберегти шкірі еластичність і вологість, а також зменшать можливість появи алергії, запалень або екземи.

 

6. Зелений чай – це потужний антиоксидант, який також відомий своїм протизапальним ефектом. Він не тільки захистить шкіру від всіляких пошкоджень, але й попередить розвиток раку.

 

7. Помаранчеві і червоні овочі містять в собі бета-каротин, лютеїн, зеаксантин і лікопен, які є своєрідним внутрішнім захисним кремом від сонця.

 

8. Метілсульфонілметан (МСМ) – джерело сірки органічної, яка входить до складу колагену. Вона робить шкіру гладкою і пружною, а також сприяє відновленню її здоров’я.

 

9. Альфа-ліпоєва кислота – універсальний антиоксидант, який є незамінним елементом антивікового комплексу по догляду за шкірою.

 

10. Біотин – квазівітамін, який сприяє нормальному росту клітин шкіри. Він робить кератин, який входить в структуру волосся, шкіри і нігтів, еластичним і міцним. Біотин захищає шкіру від негативного впливу і дозволяє запобігти розвитку ряду захворювань, пов’язаних з його дефіцитом. Лікарський препарат Волвіт дозволить відновити необхідну кількість біотину в організмі за 30 днів (перед застосуванням вивчіть Інструкцію Волвіт).

 

Здорова шкіра – це краса, підтримувати яку не складно! Якщо Ви подбаєте про здоров’я свого організму, то і шкіра буде здоровою і красивою.