Профілактика дефіциту вітаміну В7: прості секрети харчування

Профілактика дефіциту вітаміну В7: прості секрети харчування

 

Жалюгідний стан волосся, шкіри та нігтів – це результат дефіциту вітаміну В7 (Н). Якщо в організм надходить достатня його кількість, то це сприяє підвищенню метаболізму і збалансованому рівню глюкози в крові. Більше того, вітамін В7 – він же вітамін Краси – є життєво необхідним для міцного здоров’я! Пропонуємо розширити Ваш раціон, додавши в нього продукти, в яких міститься найбільша кількість біотину! Нагадаємо, що в добу людині необхідно 30-100мкг вітаміну В7.

 

1. Гриби

 

Відомо, що гриби мають входити в раціон здорового харчування. Але, якщо говорити про профілактику дефіциту біотину, то без грибів ніяк не обійтися. В 100г печериць міститься 16мкг вітаміну В7, а також 19% добової норми заліза.

 

2. Тунець

 

В 100г тунця міститься 4мкг вітаміну Н та добова норма вітаміну В12. Медики рекомендують включати в раціон тунець 2-3 рази в тиждень.

 

3. Індичка

 

Індичка по праву вважається корисним дієтичним продуктом харчування. У 100 грамах цього птаха 0,71мкг вітаміну В7, а також 18г білка, який бере участь в будівництві м’язової тканини. Саме з цієї причини спортсмени віддають перевагу даному виду м’яса, а дієтологи включають в програми для схуднення.

 

4. Авокадо

 

Авокадо – це скарбниця вітамінів, мінералів, клітковини і білка, в тому числі він багатий і на вітамін Краси (В7). В 100г цього продукту міститься 0,97мкг вітаміну Н, а також він містить поліненасичені та мононенасичені рослинні жири.

 

5. Мангольд

 

Мангольд – це низькокалорійний салат, який особливо часто використовують для вегетаріанських страв. Він багатий на вітаміни А (в 100г салату міститься добова норма вітаміну А), С і містить багато магнію. Якщо потрібен вітамін Н, їжте Мангольд!

 

6. Яйця

 

Спори дієтологів про користь яєць, напевно, ніколи не закінчяться. Але, одне можна сказати точно – в 100г яєчного жовтка міститься 30мкг вітаміну Н, а також 13г білка, які так необхідні нашому організму.

 

7. Лосось

 

Лосось більше відомий великим вмістом Омега-3 і білка. Але і вітаміну В7 в ньому досить велика кількість – на 100г продукту приходиться 5-10мкг біотину і 20г білка. Медики рекомендують вживати лосося кілька разів на тиждень, оскільки м’ясо цієї риби має протизапальні властивості.

 

8. Насіння соняшнику

 

Насіння «сонячної квітки» багаті на мінерали і вітаміни групи В, в тому числі і на вітамін Краси. В 100г насіння соняшнику міститься близько 7мкг вітаміну Н.

 

9. Печінка

 

Печінку яловичу можна порівняти і з самим м’ясом яловичини, оскільки вживання обох продуктів корисне для організму. В телячій печінці міститься 4мгк біотину (на 100г продукту), а також значна кількість магнію і заліза, а жиру всього 4%. Яловичина досить часто використовується в раціоні дієтичного та дитячого харчування.

 

10. Масло арахісове

 

Для любителів смакоти прекрасна новина – арахісове масло також містить велику кількість такого необхідного для нас вітаміну В7. Використовуйте арахісове масло як смачну і корисну добавку до смузі, що буде частиною здорового раціону харчування.

 

11. Сир твердий

 

Багато дієт виключають з раціону тверді сири, оскільки вони містять багато жиру. Але не варто забувати, що навіть невелика кількість твердого сиру може заповнити потребу організму у вітаміні В7, В12 і в кальції.

 

12. Капуста цвітна

 

Цвітна капуста – це шедевр природи! Вживати її важливо і потрібно не тільки через наявність біотину, а й з метою профілактики онкологічних і серцевих захворювань! Замініть картоплю на цвітну капусту – і Ваше самопочуття стане покращуватися на очах, а смак страв при цьому не погіршиться. 100г цвітної капусти містить 80% добової норми вітаміну С і 17мкг вітаміну Н.

 

13. Мигдаль

 

Ситний і здоровий перекус у вигляді мигдалю завжди можна мати з собою в сумочці і з’їсти практично в будь-якому місці. Невеликої кількості горіхів буде цілком достатньо для повноцінного перекусу. При цьому Ви забезпечите свій організм добовою нормою кальцію на 72% (на 100 г продукту), біотином та рослинним жиром.

 

14. Сардини

 

Сардина є більш жирною рибою, по відношенню до своїх «побратимів», тому варто стежити за розміром порції. Але сардина багата на білок, омега-3, біотин та інші вітаміни. З’ївши всього 100г риби, Ви забезпечите свій організм добовою нормою вітаміну В12.

 

15. Банани

 

Банани не тільки містять біотин. Їх по праву можна назвати «енергетиками» – всього один банан з ранку придасть сил і енергії на весь день, а також забезпечить добову потребу калію.

 

16. Свинина

 

Свинина рідко включена в дієтичний раціон харчування, але вона містить більше вітаміну В7, ніж багато інших продуктів. Якщо віддавати перевагу пісній свинині, то можна отримати солідну дозу білка, не перебравши при цьому добову норму жиру.

 

17. Соєві боби

 

Вітамін Н, білок і, звичайно ж, клітковина – все це в великих кількостях містять соєві боби. Саме з цієї причини ними замінюють м’ясо при вегетаріанських дієтах. Соєві боби – це ключове джерело вітаміну В7 для вегетаріанців. Всього 100г соєвих бобів містити 60мгк біотину.

 

Від здоров’я – до краси з Волвіт!