Здоров'я нігтів

Нігті і здоров’я: прямий взаємозв’язок

Чи знаєте Ви, що від стану нігтів залежить і Ваше власне здоров’я? Білі крапки тут, рожеві смужки там, зайва шорсткість або темні смуги можуть свідчити про захворювання печінки, легенів або серця – і все це можна «прочитати» по Вашим нігтям!

Бліді нігті

Занадто бліді нігті іноді пов’язані зі старінням. Але також це може бути ознакою серйозних захворювань: Анемія * Серцева недостатність * Діабет * Захворювання печінки *.

Білі нігті

Якщо нігті білого кольору з темною лунулою, це вказує на проблеми печінки, наприклад, гепатит. На цьому знімку видно ознаки розлиття жовчі.

Жовті нігті

Поширена причина жовтизни – грибкові інфекції. Внаслідок розвитку інфекції нігтьове ложе втягується, нігті стоншуються і знефарбовуються. Іноді жовтизна вказує на проблеми щитовидної залози або псоріаз. Темно-жовті та коричневі розводи на нігтях говорять про дерматоз. Це може бути також ознакою безсистемного прийому антибіотиків.

Голубуваті нігті

Нігті з синюватим відтінком означають, що організм відчуває нестачу кисню. Це може свідчити про легеневої інфекції, пневмонії або про вроджені вади серця.

Борозни на нігтях

Рифлена/роз’їдена поверхня нігтя – рання ознака псоріазу або запального артриту. Псоріаз починається з нігтів в 10% випадків.

Зламані або розшаровані нігті

Сухі нігті, нігті, що розшаровуються або часто ламаються, говорять про захворювання щитовидки. У поєднанні з жовтизною – явна ознака грибкових інфекцій.

Червоні припухлі нігті

Якщо шкіра навколо нігтя запалилася, це може бути запалення нігтя. Це може бути внаслідок вовчака або іншого захворювання сполучної тканини.

Темна лінія на нігті

Темні лінії під нігтем повинні бути досліджені якомога швидше. Іноді вони спричинюються меланомою, найбільш небезпечним видом раку шкіри.

Темна лінія на нігті

Можливо, меланома!

Темна лінія на нігті

Меланома: розвиток сюжету

Огризок нігтя

Гризти нігті – шкідлива звичка. Це може бути наслідком обсесивно-компульсивного розладу. Якщо не можете зупинитися, варто обговорити це з Вашим лікарем.

Частина головоломки

Зміни нігтів рідко бувають першою ознакою захворювання. Не кожен з білими нігтями хворий на гепатит, проте відвідати дерматолога не завадить.